تعمیرگاه لوازم خانگی - انواع مدار الکتریکی در ابگرمکن

ساخت وبلاگ
چکیده : تعمیرگاه لوازم خانگی - انواع مدار الکتریکی در ابگرمکن مدار الکتریکی آب گرمکن بر حسب دستگاه... با عنوان : تعمیرگاه لوازم خانگی - انواع مدار الکتریکی در ابگرمکن بخوانید :

تعمیرگاه لوازم خانگی - انواع مدار الکتریکی در ابگرمکن


مدار الکتریکی آب گرمکن بر حسب دستگاه و وسایل اضافی که روی آب گرمکن نصب می شود طراحی می گردد. در شکل A مدار یک دستگاه آب گرمکن را نشان می دهد. و تعمیرات لوازم خانگی از این طرح مدار کمک می گیرند .که اجزاء آن عبارتند از : 
جعبه ترمینال X
تنظیم کننده حرارت (ترموستات) B1
لامپ مصرفی H1 
گرمکن 2000 وات E1 
شکل B مدار الکترونیکی دیگری از آب گرمکن را نشان می دهد. اجزاء این مدار مانند اجزاء مدار الکترونیکی شکل A می باشد با این تفاوت که B2 تنظیم کننده حداکثر حرارت است.
شکل C مدار الکترونیکی دیگری از آب گرمکن برقی را نشان می دهد که تنها تفاوت این مدار با دو مدار قبلی وجود یک بیرز است که تعمیرگاه لوازم خانگی را از کم و کیف درجه حرارت آب گرمکن با خبر میسازد. قسمت های آن عبارتند از :
جعبه ترمینال X
دگمه تنظیم حرارت (ترموستات) B1
تنظیم کننده حداکثر حرارت (ترموستات) B2
هیتر یا گرمکن E 
لامپ H1
بیزر (آلارم) H2 
و هر یک از این قسمت ها خدمات پس از فروش لوازم خانگی میباشد. 
طرز کار آب گرمکن برقی دیواری:
المنت یا عنصر حرارتی آب گرمکن برقی از نوع المنت داخل آب است، لذا باید این المنت درداخل خاک چینی یا سرامیک مخصوص قرار بگیرد و سپس روی آن ها که خاصیت عایق بالایی دارد حفاظ فولادی لوله ای شکل قرار بگیرد. در اثر اعمال برق به هیتر یا عنصر حرارتی، گرما ایجاد شده و گرمای تولید شده از طریق عایق به پوسته فولادی یا حفاظ المنت رسیده و از آنجا با آب تماس حاصل می کند، و آب شروع به گرم شدن می نماید، در اثر افزایش دما، درجه حرارت آن بالا رفته تا حدی که ترموستات B1 با رنج 100-35 درجه سانتیگراد تنظیم شده است. ترموستات B1 در درجه حرارت معینی مدار را قطع می کند. در بعضی از آب گرمکن های برقی ترموستات B2 تعبیه شده است که به محض رسیدن درجه حرارت آب به مرز 90 درجه فرمان قطع به مدار میدهد. و تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی در صورت بروز مشکل المنت را بررسی میکند.

 

...
نویسنده : adrinfidarparsian بازدید : 39 تاريخ : دوشنبه 21 فروردين 1396 ساعت: 0:45