تعمیرات لوازم خانگی، تنظیمات اجاق گاز

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  تعمیرات لوازم خانگی، تنظیمات اجاق گاز

  تنظیمات اساسی در اجاق گاز:
  تنظیم گاز مشعل-هنگامی که یک دکمه کنترل مشعل در زیادترین حد خود باشد ، دوره مشعل باید آبی بسوزد وداخل آن یعنی در قسمت وسط مشعل ارتفاع شعله باید در حدود 20 میلیمتر و برنگ آبی متمایل به سبز باشد . اگر شعله مطابق مشخصاتی که گفته شد نباشد،مخلوط گاز و هوا احتیاج به تنظیم دارد . براي این منظور با آچار مناسب مهره تنظیم کننده گاز را در جهت حرکت عقربه هاي ساعت بچرخانید تا جریان گاز افزایش یابد و براي کاهش دادن جریان گاز مهره مزبور را عکس حرکت عقربه هاي ساعت بچرخانید.
  تعمیرات لوازم خانگی – تغییر مقدار هوا
  براي تغییر مقدار هوا ، پیچ تنظیم کننده مخلوط هوا را شل کنید و صفحه مخلوط کن را تغییر دهید تا اندازه سوراخ هاي محفظه مخلوط کن تغییر کند و هواي بیشتر یا کمتري وارد محفظه شود.
  همانطور که گفته شد در اجاق هاي جدید مشگل تنظیم گاز مشعل بندرت اتفاق می افتد و احتیاجی به تنظیم مخلوط هوا و گاز نیست ولی در صورت مناسب نبودن شعله مشعل ،مشکل می تواند از گرفتگی سوراخ نازل و یا گشاد شدن آن باشد که نازل را تمیز یا تعویض می کنیم.در شکل یک شیر گاز معمولی که در اکثر اجاق گاز ها مورد استفاده قرار می گیرد همراه با نازل و شکل گسترده آن نشان داده شده است .در این شیر ها در وسط محور چرخش شیر سوراخی وجود دارد ودر آن پیچ قابل تنظیمی است که دسترسی به آن با پیچ گوشتی باریکی امکان پذیر است. 
  با چرخاندن این پیچ شعله کم اجاق را ، کمتر ویا بیشتر می کنیم . ولی بر روي شعله زیاد اجاق اثر ندارد. در شکل این قسمت ها با پیکان سبز نشان داده شده است.

  نویسنده : adrinfidarparsian بازدید : 19 تاريخ : جمعه 18 فروردين 1396 ساعت: 4:47
  برچسب‌ها :

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها